  • SA110CAHB0G
SA110CAHB0G
advertisement
Manufacturer No:
SA110CAHB0G
HK JDW NO:
799-SA110CAHB0G
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
SA110CAHB0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SA110CAHB0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    DO-204AC, DO-15, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AC (DO-15)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SA
  • Part Status
    Active
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    177V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    110V