  • SA115E334MAG
SA115E334MAG
advertisement
Manufacturer No:
SA115E334MAG
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SA115E334MAG
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
SpinGuard® SA 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.120Diax0.170L 3.05mmx4.32mm 10°C~85°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA115E334MAG
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SpinGuard® SA
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.170L 3.05mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    4.318mm