  • SA64ALFG
SA64ALFG
advertisement
Manufacturer No:
SA64ALFG
HK JDW NO:
699-SA64ALFG
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
SA64ALFG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SA64ALFG
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SA64ALFG .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AC, DO-15, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MiniMosorb™
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Terminal Form
    WIRE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    3W
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    64V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    500W