  • SB10015M-TL-W
SB10015M-TL-W
advertisement
Manufacturer No:
SB10015M-TL-W
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-SB10015M-TL-W
Package:
SC-70, SOT-323
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SB10015M-TL-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 7.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    540mV @ 1A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    15V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    15V
  • Average Rectified Current
    1A
  • Reverse Recovery Time
    10 ns
  • Capacitance @ Vr, F
    20pF @ 10V 1MHz