  • SBC2-330-112
SBC2-330-112
advertisement
Manufacturer No:
SBC2-330-112
HK JDW NO:
417-SBC2-330-112
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
SBC2-330-112
Description:
SBC2-330-112 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 475
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SBC2-330-112
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    SBC
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm