  • SBCP-11HY680H
SBCP-11HY680H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-11HY680H
HK JDW NO:
417-SBCP-11HY680H
Datasheet:
SBCP-11HY680H
Description:
SBCP-11HY680H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1873
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-11HY680H
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    1.8A
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    3.6A
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm