  • SBCP-47HY221B
SBCP-47HY221B
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-47HY221B
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SBCP-47HY221B
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
Description:
SBCP-47HY221B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 518
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-47HY221B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SBCP
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    220μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm