  • SBCP-47HY561B
SBCP-47HY561B
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-47HY561B
HK JDW NO:
417-SBCP-47HY561B
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
SBCP-47HY561B
Description:
SBCP-47HY561B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 5766
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-47HY561B
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    SBCP
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    210mA
  • Inductance
    560μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.1Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm