  • SBCP-80HY121H
SBCP-80HY121H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-80HY121H
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SBCP-80HY121H
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
SBCP-80HY121H
Description:
SBCP-80HY121H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 528
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-80HY121H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SBCP
  • Size / Dimension
    0.374Dia 9.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    120μH
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    1.4A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm