  • SBCP-80HY471H
SBCP-80HY471H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-80HY471H
HK JDW NO:
417-SBCP-80HY471H
Description:
SBCP-80HY471H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-80HY471H
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.374Dia 9.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Inductance
    470μH
  • DC Resistance (DCR)
    950mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    710mA
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm