  • SBCP-87HY471H
SBCP-87HY471H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-87HY471H
HK JDW NO:
417-SBCP-87HY471H
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
Description:
SBCP-87HY471H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1345
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-87HY471H
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SBCP
  • Size / Dimension
    0.374Dia 9.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    420mA
  • Inductance
    470μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    390mA
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm