  • SBR-ST-29-P-ML
SBR-ST-29-P-ML
advertisement
Manufacturer No:
SBR-ST-29-P-ML
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-SBR-ST-29-P-ML
Package:
Datasheet:
SBR-ST-29-P-ML
Description:
CONN SAS RCPT 29POS PRESSFIT PCB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBR-ST-29-P-ML
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Gender
    Receptacle
  • Pitch
    1.27mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Number of Contacts
    29
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Connector Style
    Receptacle
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Flammability Rating
    UL94 V-0
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    SBR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Press-Fit
  • Connector Type
    SAS
  • Number of Positions
    29
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C