  • SBSGC1000104MXB
SBSGC1000104MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSGC1000104MXB
HK JDW NO:
419-SBSGC1000104MXB
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGC1000104MXB
Description:
EMI Filter Circuits 100V .1uF X7R 20% 5.25x3.2mm C Filter
Step5Bar-code shipping tag
SBSGC1000104MXB
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    10A
  • Physical Dimension
    L5.25XB3.2XH2.5 (mm)/L0.207XB0.126XH0.098 (inch)
  • DC Resistance (DCR)
    5mOhm
  • Max DC Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.005Ohm
  • Insertion Loss
    39dB @ 100MHz
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.25mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SBSG
  • Size / Dimension
    0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%