  • SC-15-10JH
SC-15-10JH
advertisement
Manufacturer No:
SC-15-10JH
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SC-15-10JH
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Common Mode Filters / Chokes 15amp 1mH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC-15-10JH
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    1.732Dia 44.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    12mOhm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TRAY
  • Approval Agency
    UL
  • Inductance
    1 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    15A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    12mOhm
  • Current Rating (Max)
    15A
  • Inductance @ Frequency
    1mH @ 100kHz
  • Diameter
    44mm
  • Height (Max)
    1.614 41.00mm