  • SC105B-470
SC105B-470
advertisement
Manufacturer No:
SC105B-470
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC105B-470
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC105B-470
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC105B
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.386W 10.90mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.28A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Current - Saturation
    1.28A
  • Height
    5.9944mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    9.8044mm