  • SC3340F-471
SC3340F-471
advertisement
Manufacturer No:
SC3340F-471
HK JDW NO:
728-SC3340F-471
Step5Bar-code shipping tag
SC3340F-471
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC3340F
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    710mA
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm
  • Length
    13.462mm
  • Width
    9.906mm