  • SC3DF-470
SC3DF-470
advertisement
Manufacturer No:
SC3DF-470
HK JDW NO:
728-SC3DF-470
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC3DF-470
Step5Bar-code shipping tag
SC3DF-470
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC3DF
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.173W 6.50mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    560mA
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.36Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    290mA
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    6.5024mm
  • Width
    4.3942mm