  • SC3DM-151
SC3DM-151
advertisement
Manufacturer No:
SC3DM-151
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC3DM-151
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC3DM-151
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC3DM-151
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC3DM
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.173W 6.50mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    28mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    28mA
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    6.5024mm
  • Width
    4.3942mm