  • SC43B-560
SC43B-560
advertisement
Manufacturer No:
SC43B-560
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC43B-560
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC43B-560
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC43B-560
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC43B
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.169W 4.80mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    937mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Current - Saturation
    350mA
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    4.8006mm
  • Width
    4.2926mm