  • SC53LC-330
SC53LC-330
advertisement
Manufacturer No:
SC53LC-330
HK JDW NO:
728-SC53LC-330
Step5Bar-code shipping tag
SC53LC-330
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC53LC
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    1.09A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    720mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    288mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    720mA
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    5.3086mm
  • Width
    5.3086mm