  • SCB63C-680
SCB63C-680
advertisement
Manufacturer No:
SCB63C-680
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCB63C-680
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCB63C-680
Step5Bar-code shipping tag
SCB63C-680
    Select All
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    473mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    270mA
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.1976mm
  • Width
    6.1976mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCB63C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current Rating (Amps)
    800mA