  • SCB73C-560
SCB73C-560
advertisement
Manufacturer No:
SCB73C-560
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCB73C-560
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SCB73C-560
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCB73C
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.291W 7.40mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    940mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    940mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    430mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    550mA
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    7.3914mm
  • Width
    7.3914mm