  • SCE120XA3CTB
SCE120XA3CTB
advertisement
Manufacturer No:
SCE120XA3CTB
HK JDW NO:
512-SCE120XA3CTB
Package:
Datasheet:
SCE120XA3CTB
Description:
Audio Indicators & Alerts CONSTANT 30-120V, 3KHZ, XLOUD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCE120XA3CTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Flush, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    SCE
  • Size / Dimension
    1.687Dia 42.85mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    25mA
  • Frequency
    2.9kHz
  • Voltage - Rated AC
    48V
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Max Supply Voltage
    120V
  • Min Supply Voltage
    48V
  • Operating Supply Current
    25mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    AC
  • Current - Supply
    25mA
  • Voltage Range
    48V~120V
  • Self Resonant Frequency
    2.9kHz
  • Outside Diameter
    42.85 mm
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    95dB @ 48V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height
    38.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.511 38.39mm