  • SCF5249VF140
SCF5249VF140
advertisement
Manufacturer No:
SCF5249VF140
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-SCF5249VF140
Package:
Datasheet:
Description:
ROMless Coldfire V2 32-Bit Microcontroller SCF52xx Series SCF5249
Quantity:
In Stock : 7075
Step5Bar-code shipping tag
SCF5249VF140
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Supplier Device Package
    160-MAPBGA (15x15)
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SCF52xx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    SCF5249
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    47
  • Speed
    140MHz
  • RAM Size
    96K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V