  • SCG2500-77.76M
SCG2500-77.76M
advertisement
Manufacturer No:
SCG2500-77.76M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-SCG2500-77.76M
Package:
14-SMD Module
Datasheet:
Description:
3.3V Clock Generator 77.76MHz Clock Generators 14-SMD Module 14 Terminals Surface Mount 3.135V~3.465V Tube
Step5Bar-code shipping tag
SCG2500-77.76M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD Module
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Clock Generator
  • Technology
    HYBRID
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    77.8MHz
  • Output
    CMOS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.3V
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    77.76MHz
  • Input
    Clock
  • Ratio - Input:Output
    3:1
  • PLL
    Yes
  • Differential - Input:Output
    No/No
  • Divider/Multiplier
    Yes/No
  • Height
    8.89mm
  • Length
    21.1mm
  • Width
    19.8mm