  • SCIF-9925-501
SCIF-9925-501
advertisement
Manufacturer No:
SCIF-9925-501
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-SCIF-9925-501
Package:
Axial, Press Fit
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 500PF 200V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCIF-9925-501
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Press Fit
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    9900
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.110L 3.97mmx2.79mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    500pF
  • Current
    5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Insertion Loss
    15dB @ 100MHz