  • SCIHP0750-1R0
SCIHP0750-1R0
advertisement
Manufacturer No:
SCIHP0750-1R0
HK JDW NO:
728-SCIHP0750-1R0
Step5Bar-code shipping tag
SCIHP0750-1R0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCIHP0750
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    13A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    9mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm