  • SCMD4D10-220
SCMD4D10-220
advertisement
Manufacturer No:
SCMD4D10-220
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCMD4D10-220
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCMD4D10-220
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCMD4D10-220
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCMD4D10
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.197W 6.40mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    420mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    550mA
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    5.0038mm