  • SCRH1035R-391
SCRH1035R-391
advertisement
Manufacturer No:
SCRH1035R-391
HK JDW NO:
728-SCRH1035R-391
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH1035R-391
Step5Bar-code shipping tag
SCRH1035R-391
  • DC Resistance (DCR)
    1.79Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    580mA
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    10.3124mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH1035R
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Current Rating
    450mA
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    100kHz