  • SCRH123-270
SCRH123-270
advertisement
Manufacturer No:
SCRH123-270
HK JDW NO:
728-SCRH123-270
Step5Bar-code shipping tag
SCRH123-270
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH123
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3.2A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    131mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm