  • SCRH3D16A-3R3
SCRH3D16A-3R3
advertisement
Manufacturer No:
SCRH3D16A-3R3
HK JDW NO:
728-SCRH3D16A-3R3
Step5Bar-code shipping tag
SCRH3D16A-3R3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH3D16A
  • Size / Dimension
    0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • Length
    4.0894mm
  • Width
    4.0894mm