  • SCRH6D38-470
SCRH6D38-470
advertisement
Manufacturer No:
SCRH6D38-470
HK JDW NO:
728-SCRH6D38-470
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH6D38-470
Step5Bar-code shipping tag
SCRH6D38-470
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH6D38
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    155mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2828
  • Rated Current-Max
    0.95A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm