  • SCRH73B-101
SCRH73B-101
advertisement
Manufacturer No:
SCRH73B-101
HK JDW NO:
728-SCRH73B-101
Datasheet:
SCRH73B-101
Step5Bar-code shipping tag
SCRH73B-101
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH73B
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.307W 7.80mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    790mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    500mA
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.7978mm