  • SD-200B-24
SD-200B-24
advertisement
Manufacturer No:
SD-200B-24
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-SD-200B-24
Package:
Datasheet:
SD-200B-24
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD-200B-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Desktop, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    SD-200 (200W)
  • Size / Dimension
    8.46Lx4.53W x 1.97 H 215.0mmx115.0mmx50.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    202W
  • Depth
    115mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    19V
  • Output Current
    8.4A
  • Output Power
    201.6W
  • Current - Output 1
    8.4A
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Max Output Power
    201.6W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    50.8mm