  • SD125SB45B.T1
SD125SB45B.T1
advertisement
Manufacturer No:
SD125SB45B.T1
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SD125SB45B.T1
Package:
Die
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 640mV @ 15A -55°C~175°C 400μA @ 45V Die Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
SD125SB45B.T1
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Die
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    400μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    640mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Capacitance @ Vr, F
    800pF @ 5V 1MHz