  • SD20C-1R5-R
SD20C-1R5-R
advertisement
Manufacturer No:
SD20C-1R5-R
HK JDW NO:
255-SD20C-1R5-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD20C-1R5-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD20C-1R5-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SD20C
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.88A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    31.2mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.15A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm