  • SD3110-3R3-R
SD3110-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3110-3R3-R
HK JDW NO:
255-SD3110-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD3110-3R3-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD3110-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD3110
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    720mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    195mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    810mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm