  • SDEM20161T-1R0MS
SDEM20161T-1R0MS
advertisement
Manufacturer No:
SDEM20161T-1R0MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-SDEM20161T-1R0MS
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14465
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDEM20161T-1R0MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDEM20161T
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm