  • SDI12-5-UD2-P5
SDI12-5-UD2-P5
advertisement
Manufacturer No:
SDI12-5-UD2-P5
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI12-5-UD2-P5
Package:
Datasheet:
SDI12-5-UD2-P5
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI12-5-UD2-P5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI12-UD (12W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    2A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    29.972mm
  • Length
    74.93mm
  • Width
    48.006mm