  • SDI18-5-U2-P6R
SDI18-5-U2-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI18-5-U2-P6R
HK JDW NO:
193-SDI18-5-U2-P6R
Package:
Datasheet:
SDI18-5-U2-P6R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
SDI18-5-U2-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI18-U (18W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CE, cULus, NEMKOgs, PSE
  • Max Output Current
    3A
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    5V
  • Region Utilized
    Europe
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm
  • Length
    100.076mm
  • Width
    50.038mm