  • SDI40-15-U-P5
SDI40-15-U-P5
advertisement
Manufacturer No:
SDI40-15-U-P5
HK JDW NO:
193-SDI40-15-U-P5
Package:
Datasheet:
SDI40-15-U-P5
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 41W
Step5Bar-code shipping tag
SDI40-15-U-P5
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2017
  • Series
    SDI40-U (40W)
  • Size / Dimension
    4.37Lx2.05W x 1.27 H 111.0mmx52.0mmx32.3mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Power (Watts)
    41W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.7A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max