  • SDI50-15-U-P6
SDI50-15-U-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-15-U-P6
HK JDW NO:
193-SDI50-15-U-P6
Package:
Datasheet:
SDI50-15-U-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-15-U-P6
    20 Weeks
  • Weight
    0.684lb 310.26g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI50-U (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    3.34A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    38.1mm