  • SDM65-19-UD-P6
SDM65-19-UD-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDM65-19-UD-P6
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDM65-19-UD-P6
Package:
Datasheet:
SDM65-19-UD-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDM65-19-UD-P6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDM65-UD (65W)
  • Size / Dimension
    4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    65W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.43A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max