  • SDR0604-2R2M
SDR0604-2R2M
advertisement
Manufacturer No:
SDR0604-2R2M
HK JDW NO:
103-SDR0604-2R2M
Package:
0604
Step5Bar-code shipping tag
SDR0604-2R2M
  • Package / Case
    0604
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Conductor Material
    Copper
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    2.8A
  • Frequency - Self Resonant
    79MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    33
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    60mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 7.96 MHZ
  • Diameter
    5.8mm
  • Height
    4.8mm