  • SDS130R-393M
SDS130R-393M
advertisement
Manufacturer No:
SDS130R-393M
Manufacturer:
API Delevan
HK JDW NO:
79-SDS130R-393M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDS130R-393M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    SDS130R
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    950mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5040
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    560mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    2.9972mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.1mm