  • SDT15150P5-7
SDT15150P5-7
advertisement
Manufacturer No:
SDT15150P5-7
HK JDW NO:
233-SDT15150P5-7
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 860mV @ 15A -55°C~150°C 100μA @ 150V 3-Termination Tape & Reel (TR) PowerDI™ 5 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
SDT15150P5-7
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
    FREE WHEELING DIODE
  • HTS Code
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    860mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    15A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    150V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    250A