  • SE03D2405A
SE03D2405A
advertisement
Manufacturer No:
SE03D2405A
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-SE03D2405A
Package:
24-SMD Module, 12 Leads
Datasheet:
SE03D2405A
Description:
Quantity:
In Stock : 8327
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SE03D2405A
    Select All
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    300mA
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    300mA 300mA
  • Output Power
    3W
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    300mA
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Current - Output 2
    300mA
  • Max Input Voltage (DC)
    36V
  • Min Input Voltage (DC)
    18V
  • Height
    10.16mm
  • Width
    14.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 12 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SE03S/D (3W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.27Lx0.74W x 0.40 H 32.3mmx18.8mmx10.2mm
  • Feature
    SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Max Power Dissipation
    3W