  • SEE55N2-19.0
SEE55N2-19.0
advertisement
Manufacturer No:
SEE55N2-19.0
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SEE55N2-19.0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SEE55N2-19.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Series
    SEE55 (55W)
  • Size / Dimension
    3.46Lx1.54W x 1.06 H 88.0mmx39.0mmx27.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    55W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    86%
  • Current - Output (Max)
    2.9A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • No Load Power Consumption
    300mW Max