  • SEL3833B100.0000T
SEL3833B100.0000T
advertisement
Manufacturer No:
SEL3833B100.0000T
HK JDW NO:
635-SEL3833B100.0000T
Package:
CSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SEL3833B100.0000T
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    50%
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    0.85ns
  • Fall Time-Max
    0.85ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Supply Current-Max
    85mA
  • Output Load
    50 OHM
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Operating Frequency-Max
    212.5MHz
  • Operating Frequency-Min
    38.88MHz