  • SER1360-602KLB
SER1360-602KLB
advertisement
Manufacturer No:
SER1360-602KLB
HK JDW NO:
3194-SER1360-602KLB
Step5Bar-code shipping tag
SER1360-602KLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    6 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    9.4A
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5050
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.05mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6 µH
  • Height
    5.8mm
  • Length
    13mm
  • Width
    12.9mm